Насосна станція для будинку є «серцем» всіх деталей і елементів домашнього вжитку, які використовують у своїй роботі воду. До них відносяться:
- система холодного водопостачання;
- котел і контур опалення;
- водонагрівач;
- пральна і посудомийна машини;
- санвузол;
- система поливу.
Цілком логічно, що в повсякденному житті Ви рідко використовуєте всі ці елементи одночасно і на повну потужність. Проте, обрана Вами побутова насосна станція повинна бути підібрана відповідно до кількості і потужності споживачів, інакше якимось приладам просто не буде вистачати води для нормальної роботи. Ми вже розповідали про те, як вибрати насосну станцію, тепер же окреслимо коло робіт по правильній її установці.
Монтаж насосної станції: з чого почати, щоб не потрапити в халепу?
Неймовірно, але факт, що правильну установку станції для свердловини потрібно починати з олівця, лінійки і аркуша паперу. Насамперед визначтеся, де буде встановлена станція (в підвалі або кесоні). Обмовимося відразу, що насосні установки легше обслуговувати в теплому підвалі, ніж в кесоні, але кінцевий вибір місця установки за Вами і від Вашого рішення залежить приблизна кількість земельних і інших робіт, так як кесон і труби водопроводу повинні розташовуватися нижче за рівень промерзання грунту (а це не менше 1 метру). Якщо після цього намалювати в масштабі план ділянки з будинком, свердловиною і обраним місцем установки насосного обладнання – Ви відразу отримаєте приблизні довжини труб, необхідних для складання системи. Накидають до отриманих результатів відсотків 20 – і ось вже частина матеріалів і їх вартість відома. Розроблена «картинка» – не що інше, як схема насосної станції, і вона серйозно полегшить Вам життя на наступних етапах робіт. Коли схема і траншеї готові – можна приступати до установки.
Монтаж і підключення насосної станції: етапи і інструменти
Монтаж станції повинен виконуватися на рівну тверду бетонну площадку і крапка. Якщо такої немає – доведеться зробити. Збірка станції виконується в послідовності “механіка – електрика”, щоб уникнути ураження електрострумом. Збірка проводиться знизу вгору: спочатку зворотний клапан і ежектор, потім вертикально розташовані ПЕ-труби до горловини свердловини, перегин, труби, що йдуть в будинок горизонтально, перегин, вертикальна труба і перегин для підключення до станції. Намагайтеся робити мінімум перегинів і різьбових з’єднань – це знижує продуктивність системи в цілому. Для належної затяжки і ущільнення різьби Вам знадобляться трубні ключі, льон і герметизируюча паста (використання ФУМ-стрічки вкрай небажано). Після закінчення монтажу станцію слід перевірити в роботі і тільки потім підключати до водопровідної системи будинку.
Висновки та рекомендації
Варто пам’ятати, що станція водопостачання є складним і не дуже дешевим пристроєм, тому:
- купуйте її тільки в спеціалізованих магазинах із заводською гарантією;
- потрудіться виставити її рівно в захищеному від промерзань і вологи місці;
- закладіть труби з мінімумом перегинів нижче рівня промерзання грунту;
- витратьте на захисну автоматику (захист від холостого ходу і короткого замикання);
- не утеплюйте станцію теплоізоляційними матеріалами – перегріється і згорить;
- не скупіться на фільтри для води – вони продовжать життя як станції, так і техніки в будинку.